Okur Musun

Çarpıcı Bir Aile Hikâyesi: “Fay Hatları”

Kitabın ismine bakınca ne okuyacağım ben diye düşünüyorsunuz. İsim ile konu arasında bir bağlantı kuramıyorsunuz. Kitap ilerledikçe bile bu fikriniz değişmiyor. Ta ki son bölüme gelinceye dek…

Bir ailenin dört kuşak yaşadıklarına şahit oluyoruz. İlk olarak Sol ile başlıyoruz. 6 yaşında olan kahramanımızın gözünden okuyoruz tüm olayları. Sonrasında babası Randall’ın hikâyesi. Büyükanne Sadie ve Sadie’nin annesi Kristina olarak günümüzden geçmişe doğru adım adım geriye gidiyoruz. 2004 yılından 1944 yılına doğru uzanan bir yolculuk bu. En dikkat çekici nokta anlatıcıların hepsinin 6 yaşındaki hallerinin gözünden olayları okuyor oluşumuz.

Kristina’nın anlattıklarını okurken büyük bir aile sırrı bizi bekliyor. Tokat gibi çarpıyor. Sanmayın ki sadece bir aile hikâyesi. Arka planda çok ciddi konular var. Amerika-Irak Savaşı, İsrail’in Filistin topraklarını işgali ve zulmü, Nazilerin masum ailelere yaşattıkları. Gerçekleri en açık şekilde yansıtan çok cesur bir kitap Fay Hatları. İyi ki okudum dediklerimden. Çok çok sevdim. Bu kitabı herkese tavsiye ediyorum.
Sevgiyle ❤

  • Begüm Mermutlu Akçay

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.