Güncel

YAZAK 8. Öykü Yarışması Başvuruları Başladı!

Yazarlık Akademisi Derneği Yazak ile Acemi edebiyat dergisinin birlikte düzenlediği 2023 8. öykü yarışması başvuru şartları aşağıdadır:

*Yarışmaya son katılım tarihi 27 Ocak 2023 Cuma günü 18.00’dır. Sonuçlar 23 Nisan 2023 Pazar günü www.yazak.org sitesinden duyurulacaktır.

*Konu serbesttir.

*Sayfa sayısı 5 A4 kâğıdını geçmemelidir.

*Yarışmaya katılacak eserler, 12 punto Times New Roman, bir buçuk satır aralığı ile word.doc formatında, üzerinde sadece rumuz olacak şekilde hazırlanmalıdır. Katılımcı formu eksiksiz doldurulmalı ve formda mutlaka fotoğraf bulunmalıdır. Üzerinde sadece rumuz yazılı eser ile katılımcı formu yazaketkinlik@gmail.com adresine birlikte gönderilmelidir. Size alındığına dair dönüş yapılacaktır, yapılmadığı takdirde mail yoluyla lütfen sorunuz.

*Yarışmaya katılan eserler, internet ortamı dâhil hiçbir yerde yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdırlar.

*Her yarışmacı bu yarışmaya bir tek eserle başvurabilir ve yarışmacılar bu yarışmada önceden derece almamış olmalıdırlar.

*Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamazlar. Katılım formunu doldurmak yerine, özgeçmişini kendisi hazırlayan katılımcıların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

*Katılım formu doldurmamak veya eksik doldurmak dâhil, yarışma şartlarına uymayan başvurular değerlendirmeye girmeyecektir.

Yarışmada birinci olan yarışmacıya 3000 TL+plaket, ikinci olan yarışmacıya 2000 TL+plaket, üçüncü olan yarışmacıya 1000 TL+plaket verilecektir.

  • Jüri üyeleri aşağıdaki gibidir:

Şeref Yılmaz (Yazak Bşk, şair yazar)

Dilek Yüksel (Acemi dergisi editörü/hikâyeci)

Recep Örek (denemeci/hikâyeci)

Tuğba Tari (pdrci/hikâyeci)

Nurcan Ören (şair/hikâyeci)

Rengin Kızıldoğu (hikâyeci)

Binnur Tekinalp (hikâyeci)

Devamını oku: https://www.yazak.org/

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.