İzler Misin

Muhteşem Bir Animasyon: Soul

Bu hafta sizleri “muhteşem” bir animasyon filmi ile buluşturmak istiyorum. Muhteşem diyorum çünkü hayatın içinden, bizden bir konu olağanüstülük ile birleşmiş. Konu işlenişi olarak en sevdiğim biçimdir. Gün içinde hep kendi planlarımız, hayat koşuşturmacalarımız, acelelerimiz vardır. Hep bir yere, birine yetişmeye çalışırız. Fakat hayatın da kendi akışı, kendi planı vardır. Film tam da bunu işliyor. Günün koşuşturması esnasında unuttuklarımızı hatırlatıyor bize.

Film 2020 yazında gösterime girdi. Yönetmen koltuğunda ise en iyi animasyon filmi dalında üç kez ödül almış Pete Docter bulunuyor.

Joe Gardner bir ortaokulda müzik öğretmenidir ve bir caz piyanisti olmanın hayalini kuruyordur. Bir gün New York sokaklarında acele ile koşuştururken bir anda kanalizasyona düşer. Fakat burası aslında başka bir dünyaya açılan kapıdır. Joe kendini ruhlar âleminde bulur. Buradan çıkabilmesi bedenine uyacak yeni bir ruh bulmasına bağlıdır. Joe, aradığı ruhu bulup önemli buluşmasına yetişebilecek mi? İzleyip görelim. Keyifli seyirler.

  • Aydın Kayabaşı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.