Güncel

Kar Akademi Yayın Hayatına Başladı!

Alışılmış edebiyat akademilerinden farklı olarak yola çıkan akademimiz, her kesime hitap eden eğitimleri, alanında uzman kişilerle ve uygun bütçelerle sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda, hiç vakit kaybetmeden yola koyulan ekibimiz ilk olarak şu üç atölye ve hizmeti sizlerle buluşturdu:

  1. Yazarlık Atölyesi

Zeynep Eşin 1981 yılında doğdu. Yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamladı. TRT Müzik, Flash TV, TGRT Haber ve Barış TV kanallarında Uğur Dündar, Müjdat Gezen, Yaşar Nuri Öztürk gibi isimlerin gerçekleştirdiği programların yönetmenliğini yaptı. Bir senaryo, bir kısa film ödülü bulunuyor. Çeşitli dergilerde öykü, inceleme ve makaleleri ile yer aldı. 2018 yılında Yazı-Yorum Dergisi’ni, 2020 yılında Yazı Yorum Çocuk, 2021 yılında ise Edebiyat Gazetesi’ni kurdu. Yazım yolculuğuna, Yazı-Yorum Dergi ve Edebiyat Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak devam etmektedir. Beş öykü seçkisi derledi. Birçok yazarın yazım yolculuğuna eşlik eden yazar freelance olarak editörlük yapmaya devam ediyor. Yedi dönemdir Öykü Atölyesi’nde eğitmenlik yapmaktadır. Halen resim sanatıyla ilgilenen Zeynep Eşin, altı karma sergiye katılmıştır. Bir onur plaketi sahibidir.

          2. Editörlük Hizmeti

Balıkesir Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunuyum. Lüset Kohen Fins’ten Yaratıcı Yazarlık eğitimi aldım ve kısa öyküler yazmaya başladım. Öykülerim çeşitli dergilerde yayımlandı. Daha sonra Yasemin Erbek’ten Kitap Editörlüğü eğitimi aldım. Akabinde yazar koçluğu yaptım. Kar Öykü dergisinde editör olarak çalışmaya başladım. Kısa bir süre sonra Yar Yayınlarına girdim. Mayıs 2022’den beri Yar Yayınlarıyla çalışmaktayım.

3.Kendini ve Rezonansını Bul!

EGÜM MERMUTLU AKÇAY
17 Mayıs 1989 Ankara doğumluyum. İlkokul, ortaokul, lise öğrenimimi Ankara’da tamamlayıp Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldum. İstanbul’da yaşıyor ve öğretmen olarak çalışma hayatıma devam ediyorum. Okumak benim için nefes almak gibi.. Çocukluğumdan beri en büyük tutkum.. Aktif olarak kitap gruplarında bulunup, kitaplar üzerine inceleme ve söyleşilere katılıyorum.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz!

https://www.instagram.com/karakademi/

https://www.instagram.com/karoyku1/

karakademiegitim@gmail.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.