Öyküler

Gökyüzü Her Şeyimdir Benim

Gökyüzü… Gökyüzümdün sen benim. Masmavi denizlerden pırıl pırıl beyaza kadar tüm renklerinle. Öyle derdik birbirimize. Uyurken hayallerimde gezinirdin lakin gündüzleri dokunamazdım sana. Ben elleri siyaha bulanmış gölge adam. Yanı başına gelsem bilmem ki uyanır mısın? Ah dokunamıyorum yine sana. Günlerden bir pazar. Herkes uykuda. Yanı başındayım bir bilsen. Gözlerin neden hep kapalı? Kalbinse bir peçeli baykuş. Gece olsun istiyorum hep. Dokunabilmek için sana. Lakin yapamam hayır hayır. Bu kadar ürkerken sen yüreğimden. Bu kadar ırakken kan damarlarıma. Bu kadar nabzımı boğazında hissetmeden, kan ol ak, her saniye içimde cevelan et nasıl derim? Bu mümkün değil.

Sırlar. Lanet olasıca sırlar sarılır sonra bir sarmaşık gibi ruhuma. Yüreğim yüreğine çarpar. Pes etmem. O nokta ki her şeydir. Ümidimizin kıyısında balık tuttuğumuz kutsal mekandır orası. Ellerimizin birbiriyle buluştuğu o ulu ağaç. Serin gölgesindeyken biz, kozalaklar atar başımızdan aşağıya. Kutlamasıdır bu doğanın inan. Ne olsun ki inanasın buna? Havai fişek utansın bu ağaçlardan. Rengarenk gökkuşaklarını kıskandırandır onlar. Gülümsüyorum ben işte yeniden, gülümse sen de. Dokunamıyorum şimdi sana. Vakit sabaha on beş kala… Birazdan gitmem gerek çiçek toplayan yumru yürek. Gündüz çuvalıma avuç avuç toplasam seni. Gece o ıtır kokunu alabilmek için. Ne mutlu ki sevdan yeniden kapımda. Ne mutlu evet, ne mutlu bana!

Meteor gibi semama girdin bir gece. Yandım eriteyim diye sen çarpamadan dünyama. Gecem o yangında aydınlandı en çok da. Kuzeylinin gördüğü bendim yani bir bakıma. Gökyüzü apansız inan, gökyüzü saydam! Gökyüzü mavim. Gökyüzü her şeyimdir benim… Kalbinse bir peçeli baykuş. Ben uykudayken sen beni, sen uykudayken ben seni avlarım. Bu böyle sonsuza dek sürer gider. Kanında dolaşabilmek için avlanmam gerek sana ve dahi senin bana… Yanarken kor gibi avuçlarımda. Adını fısılda şimdi karanlığıma. Akarken serin kan gibi damarlarında…

 

 

Kayhan Esen-Haziran 2022

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Yüreğinize ve kaleminize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.