Güncel

Güfte Edebiyat Dergisinin İkinci Sayısı Yayında!

Tanıtım bülteninden:

 

“Güfte Edebiyat, bu ay içinden yol geçen metinler ile merhaba diyor okurlarına. Diyor Ki bölümümüzün konuğu bu ay, en çok öykü yazarlığı ile tanıdığımız Mehmet Fırat PÜRSELİM. Güfte Edebiyat editörlerinden Züleyha YILMAZ, kendisi ile “Akılsız Sokrates” adlı öykü kitabı üzerine son derece keyifli bir söyleşi yaptı. Yazdıkları ve söyledikleri dışında, edebiyat dünyasındaki duruşuyla da dikkat çeken ve sevilen bir isim olan Mehmet Fırat PÜRSELİM’i konuk etmek bizim için onurdu.
Görüntünün Uyandırdıkları bölümümüz Esra KÖSEM’in tablosu ile açılıyor. Yol şiirleri ile konuk olan isimler Talat ÜLKER, İlknur İŞCAN KAYA, Ozan Fuat BOSTANCI, Yusuf GÖKBAKAN, Canan KÖKSAL, Nagihan IŞIK. Öyküleriyle Züleyha YILMAZ, Ayla KİLECİ, Mehmet Özcan YASDIBAŞ, Serpil AKKOL, Gülhan KAHRAMAN bizimle. Başak AKÇAY “İNTO THE WİLD” filminin başında bulunan Lord BYRON’un şiirini çevirdi ve filmin değerlendirmesini yaptı. Tolga ALVER piyesiyle Esra ŞAHİN ve Gülperi ÜNSAL da denemeleriyle bizimle. Azerbaycan’dan Ümmü SÜLEYMANOVA da aramızda.
Sizin Güfteniz bölümü, Senem ŞAH’ın KȂBE’NİN KAPISI adlı tablosu ile açılıyor. Bu bölümde öykü türünün son yıllarda tanınan, başarılı isimlerinden Zafer ÇARBOĞA öyküsü ile bizlerle. Öyküleriyle yer alan isimler Sibel GÜNDÜZ ile Azerbaycan sahasından Habil YAŞAR ve Ülviyyə ƏBÜLFƏZQIZI. Şiirleri ile aramızda olan isimler Celalettin KURT, Şerife TEKMEN TÜRK, Mustafa TEKEREK, Osman BOZDAĞ, Jale YIKILMAZ KEVRAN, Seher YERLİKAYA, Fikret YAZICIOĞLU, Gülbahar KALKAN, Önder Yasin YILMAZ ve Azerbaycan sahasından Kübra QULİYEVA, Rafiq YUSİF. Çocuk edebiyatı alanında Cafer Tayyar TAŞYÜREK ile Meral Tuna ULUPINAR konuğumuz. Küçürek öyküleri ile Burak AKBAŞ, Fikriye ŞEREF TUĞCU bizimle. Ayşe AY Necip TOSUN’un “Sözcükler” öyküsü üzerine yaptığı “Özge Okumalar” ile Sizin Güfteniz’de. Arka kapakta editörlerimizden Veli AY’ın küçürek öyküsü Şeyma DONDURMACI’nın illüstrasyonu ile.Fotoğraflarıyla Mehmet ŞENOL, Ferah AKTAN, Yasemin ÇİFTDOĞAN, Öznur ŞAHİN, Nur Sena AKTÜRK, Ramazan KAHRAMAN aramızda. Esra KÖSEM ve Senem ŞAH tabloları ile yer aldılar. Esra Kösem, çalışması Fikret YAZICIOĞLU’nun şiirine eşlik etti. Ferah AKTAN çizimleriyle bizimle.”

 

Kaynak:

https://gufteedebiyat.com/assets/upload/ayar/gufte_temmuz.pdf

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.