Öyküler

Herkes Rahatsa Dağılalım Mı?

Cidden olası bir uzaylı saldırısına karşı önlem almayan var mı? Önce kaybolduğumu düşündüm ama fark ettim ki kimse beni aramıyorsa bu evrende demek ki kaybolmamışım. Sonra çok yorgun olduğumu hissettim. Uzaydan geldiğim için bu kadar yorgunum galiba. Tüm galaksiyi kafamın içinde taşıdığım için. Olası bir uzaylı saldırısına karşı önlem alacaktım ama onlara galaksi rehberi olmak istediğime karar verdim. Dünyaya saldırmalarının gerekli olmadığını zaten dünyanın sonunun geldiğini anlatmak istedim onlara. Sanki uzaylılar dünyaya saldırırsa bize medeniyeti getireceklermiş gibi hissediyorum. Sonuçta yıldızlar göz kırparken dünyadakilere, dünyalılar söndürüyor yıldızları tek tek. Bir boşluk için bir sürü boş gürültü çıkarıyorlar. İnsanlık tarihinin en korkunç doğal afetine şahit oluyor insanoğlu. Kalın bir volkandan daha yakıcı. Vicdan noksanlığı. Bir uzay boşluğundan farksızmış insan vicdanı.

Uzaylılar dünyaya geldiklerinde düştüm önlerine dünyayı anlatayım diye. Önce bir adam gördük küçük kedilerinin su kabını deviren, biraz ilerleyince kendi evinde kendi odasını zorla hapsedilen gençleri gördük. İlerledikçe kulağımdaki uğultu arttı. Yurdundan edilenleri gördük, insanların nefretiyle yananları gördük. Yakılarak can verenleri gördük. İlerledikçe kusma isteğimi bastıramadım. Görmezden gelmek istedim ama gördüğümüz her şeyle kader ortağıyız sonuçta. Bazı insanlardan intikam almak istedim. Dünyanın böyle bir yer olmadığını anlatmak istedim. Yapamadım.

Zaten istediğimiz hiçbir şeyi yapamıyoruz, dünyaya saldırmak gibi.

İnsanlığa karşı hala umudum olduğu için kendimden özür diliyorum.

Herkesin vicdanı rahatsa dağılalım mı ?

 

Zeynep İremnur Tekerek

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Suna Bozkurt says:

    Vicdan her insan oğluna verilmeyen bir soyut kavramdır …inançlı inaçsız birçok insanlarda var olan bir meziyettir . Sana ömür boyu vicdanlı insanlar rastgelsin dilerim ama…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.